Kupowanie kryptowalut

Kupowanie kryptowalut

  03 lip 2018

Najbardziej na świecie znaną kryptowalutą jest Bitcoin. Ale tak naprawdę to mamy ich mnóstwo. Wystarczy wejść na przykład na stronę Coinpaprika i scroll w dół. Jak jednak zostać posiadaczem krypto?

Giełdy i portfele

Kryptowaluty można kupować na giełdach, w kantorach krypto, jednak przechowywanie powinno odbywać się na prywatnym portfelu na dysku najlepiej zewnętrznym.

Giełdy

Zaczynając od giełd. Najlepiej kupować na tych, które są już dłuższy czas na rynku oraz posiadają możliwość zamiany coinów na fiaty czyli złotówki, dolary, euro. Wypłacamy określoną kwotę na podane konto i następnie po zaksięgowaniu możemy bez problemu kupować określone krypto. Jest jedna zasada kupujemy taniej sprzedajemy drożej.

Kantory

Tak samo giełdy jak i kantory pobierają od nas prowizję z czego te ostatnie większą, a te pierwsze zwykle określają procentowo od danej kwoty. Po wymianie w kantorze musimy podać od razu adres na jaki ma zostać wysłana dana ilość krypto. Ważne aby nie mylić ich i na adres btc wysyłamy tylko btc, a nie na przykład Etherum.

Bezpośrednio

Możemy też bez problemu kupić krypto od kogoś kto już posiada je na swoim portfelu. Podając mu adres swojego może on zlecić przesłanie odpowiedniej kwoty. Po kilku sekundach są już u nas.

Pośrednicy tracą

Bezpośredni transfer ma to do siebie, że nie potrzebuje pośredników, w tym wypadku sektora bankowego. Jest to wiadomym nie na rękę. Co do innych problemów to mamy też tą opcję, że kody są otwarte, znaczy to że można próbować je złamać co może skutkować wypływem środków. Ale banki też nieraz były okradane.

Bezpieczeństwo

Nie ma tak że krypto są bardziej czy mniej bezpieczne. Na to składa się wiele czynników. Od niestabilności kursu po wiele innych. Od ataków hakerskich, po spekulacje, które wahają kursem. Także niestabilność inwestorów ma na to wpływ.

Jeśli chodzi o kryptowaluty nie mamy takiego zabezpieczenia swojej kwoty jak w przypadku lokaty bankowej, którą zabezpiecza Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jednak na lokatach mamy niski procent zysku w porównaniu do tego jaki możemy uzyskać w ciągu roku z kupna kryptowalut. Jednak inwestować bezpiecznie jest taką kwotę jakiej nie boimy się stracić.

1 thought on “Kupowanie kryptowalut

  1. To fakt kryptowaluty to gorący temat. Tym bardziej dla banków, bo im przez to dużo kapitału odpływa. Moim zdaniem one mają przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *