Pożyczka na rozwój

Pożyczka na rozwój

  06 lip 2018

Prowadzenie przedsiębiorstwa to duże wyzwania i często ich dalszą ekspansję oraz rozwój hamuje brak środków na nowe inwestycje. Zwróćmy uwagę na zagraniczne sieci handlowe, ekspansja ich na nowe rynki była możliwa właśnie dzięki otrzymanym pożyczkom.

Liczy się biznesplan

Najważniejszą kwestią w przypadku pożyczki na rozwój jest rentowność przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o zwiększenie swojej konkurencyjności i rozwój niekoniecznie musimy od razu starać się o pożyczkę w banku. Warto rozważyć inne dostępne opcje.

Fundusze Europejskie

Fundusze Europejskie posiadają w swoich asortymentach duże możliwości pomocy finansowej dla rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie w zakresie wprowadzania innowacji, podnoszenia poziomu technologicznego czy rozwoju firmy i ekspansji poza granice kraju.

Leasing

Równie ciekawą opcją, szczególnie dla przedsiębiorstw stawiających na produkcję jest leasing. Można w ten sposób wzbogacić park maszynowy o zaawansowane technologicznie maszyny z niewielkim wkładem kapitałowym. Za okres korzystania z danej maszyny płaci się raty. Ponadto można rozliczyć to w Vat.

Kredyty bankowe

W ofercie banków jest wiele kredytów na rozwój firmy czy finansowanie prowadzonych na bieżąco działalności.

Kredyt inwestycyjny

Jest to chyba najczęściej udzielana przez banki pożyczka dla przedsiębiorstw. Przeznaczony jest on na rozwój firmy, wprowadzenie nowej usługi czy rozszerzenie działalności. Pozwala na szybkie uzyskanie kapitału i energiczne działania.

Kredyt obrotowy i linia kredytowa

Na bieżącą działalność przeznacza się zazwyczaj kredyt obrotowy. Zapewnia on na bieżąco płynność finansową firmy. Za to linia kredytowa działa na tej samej zasadzie jak w przypadku klientów indywidualnych.

Sposobów na zwiększenie intensywności rozwoju przedsiębiorstwa jest dużo. Jednak zawsze należy dobrze uwzględnić sposób pozyskania inwestycji aby był najbardziej optymalny. To wszystko przekłada się na późniejszą rentowność przedsięwzięcia. Jest to najważniejsza kwestia jaką trzeba mieć na uwadze.

1 thought on “Pożyczka na rozwój

  1. Faktycznie obecnie jest dużo możliwości rozwoju firmy. I warto z tego korzystać. Znam wielu ludzi, którzy na leasingu całą praktycznie firmę ciągną i dobrze na tym wychodzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *