Gdzie można skonsolidować pożyczki pozabankowe?

Gdzie można skonsolidować pożyczki pozabankowe?

  24 gru 2021

Artykuł partnera.

Pożyczkę można dostać obecnie nawet bez wychodzenia z domu, po prostu wysyłając swój wniosek przez internet. Jest wygodnie, jest szybko, ale jest też ryzykownie, bo kiedy weźmie się kilka chwilówek, to można stracić kontrolę nad swoimi finansami. Szybszą spłatę może umożliwić konsolidacja pożyczek. Na czym to polega?

Czy konsolidacja pomoże uniknąć długów?

Najgorsze co można zrobić, gdy pojawia się trudność w spłacie pożyczki, to zignorowanie problemu. Im szybciej zgłosimy się do pożyczkodawcy, tym większe są szanse na sprawną likwidację zadłużenia. Można wtedy wynegocjować nowe warunki umowy, inną często stosowaną opcją jest konsolidacja chwilówek . Bez podjęcia takich kroków zrobi się tylko nieprzyjemniej, bo jeśli firma pożyczkowa nie zdoła sama odzyskać pieniędzy, zrobi to za nią windykator albo komornik. To zaś pociąga za sobą dodatkowe koszty, znacznie wyższe niż te wynikające ze skonsolidowania pożyczek.

Jeśli chodzi o chwilówki, to konsolidacja sprawdzi się nawet przy poważnych opóźnieniach w spłacie. Sprawa się komplikuje, gdy w grę wchodzą kredyty udzielone przez bank – tutaj bardzo ciężko będzie o konsolidację przy opóźnieniach przekraczających 30 dni.

Jak wygląda konsolidacja pożyczek?

Konsolidacja to połączenie. Inaczej mówiąc, nie spłaca się już kilku różnych pożyczek, a tylko jedną, która obejmuje wszystkie zadłużenia. W banku także są oferowane kredyty konsolidacyjne, ale nie są to produkty przeznaczone dla osób zadłużonych – konsolidacja w bankowym wydaniu zmniejsza wysokość miesięcznej raty i uprasza spłatę, żeby jednak z tego rozwiązania skorzystać, trzeba się wykazać dobrą historią kredytową.

konsolidacja chwilówek proponowana przez firmy pożyczkowe dotyczy także zaległych długów. Po to pożyczki są konsolidowane, by udało się w końcu zwrócić cały dług, bez zaciągania nowych chwilówek na spłatę tych poprzednich. Miesięczna rata się obniża, harmonogram jest bardziej dopasowany do możliwości klienta – na tak dogodnych warunkach da się wyjść z długów.

Jaką korzyść daje skonsolidowanie pożyczek?

Okres spłaty się wydłuża, nie trzeba więc od razu oddawać dużej kwoty. Znacznie łatwiej jest wygospodarować miesięcznie mniejszą sumę na bieżące płatności, a ponieważ wierzyciele już zostali spłaceni, nie naliczają więcej karnych odsetek i nie nękają kolejnymi ponagleniami. Konsolidacja chwilówek umożliwia spłatę nie tylko tych zaległych płatności, ale również bieżących wydatków, a wszystko to odbywa się w wygodny dla klienta sposób dzięki pojedynczej racie.

Jak można otrzymać kredyt konsolidacyjny?

W banku procedury są dość skomplikowane i na decyzję czeka się nawet kilka tygodni. W firmie pożyczkowej z sektora pozabankowego konsolidacja chwilówek jest realizowana niemalże od ręki, w kilka godzin od złożenia wniosku. Jest nawet możliwość złożenia wniosku online. Weryfikacja klienta odbywa się na podstawie skanu dowodu osobistego albo poprzez przelew bankowy, prócz tego firma może jeszcze zażądać wglądu w umowy pożyczkowe, które mają zostać skonsolidowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *