Bezpłatne konta bankowe – jak działają i co oferują?

Bezpłatne konta bankowe – jak działają i co oferują?

  01 mar 2021

Pod wpływem chwytliwej reklamy chcesz otworzyć rachunek w banku? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, czy „darmowe konto bankowe” rzeczywiście nie wiąże się z opłatami. Rynek usług finansowych jest wręcz przesycony ofertami, dlatego uważnie przeanalizuj korzyści wiążące się z poszczególnymi ROR-ami. Porównaj, jak działają, co proponują i ile naprawdę kosztują. Bezpłatne konta bankowe tylko z pozoru są „za darmo”. Aby cieszyć się wszystkimi możliwościami rachunku wolnego od kosztów, musisz spełnić kilka warunków. Dowiedz się, co oferują konta bez opłat i jak z nich korzystać!

Czy warto szukać darmowego konta?

Zastanawiasz się, czy porównywanie różnych produktów – aby znaleźć bezpłatne konto bankowe – ma sens? Jak najbardziej! Bank bankowi nierówny. Tak samo, jak oferty poszczególnych instytucji, brak opłat również może być determinowany odmiennymi przesłankami. Dokładne sprawdzenie warunków umowy pozwoli Ci zdecydować się na najlepszy rachunek bankowy.

Chcąc znaleźć konto bankowe bez opłat, zwróć uwagę na:

 • możliwości, jakie Ci daje – przelewy zwykłe i natychmiastowe, płatności bezgotówkowe, internetowe itd.,
 • dodatkowe produkty, o które możesz się starać w ramach umowy – karty płatnicze, kredytowe, lokaty itp.,
 • złożoność oferty banku – kredyty gotówkowe i celowe,
 • dostęp do nowoczesnych rozwiązań – bankowość mobilna oraz internetowa,
 • mechanizmy stosowane przez dany bank, by zapewnić klientom bezpieczne bankowanie,
 • warunki bezpłatności.

Konto bankowe bez opłat – jak to możliwe?

Ze względu na sporą konkurencję na rynku usług bankowych, poszczególne podmioty proponują coraz ciekawsze produkty, jednocześnie obniżając ich koszty. Ma to pomóc przyciągnąć nowych klientów i zatrzymać ich na dłużej.

Instytucje bankowe czerpią największe zyski z innych produktów niż konta osobiste. Decydując się na ROR w danej placówce, w razie konieczności zaciągnięcia kredytu, z dużym prawdopodobieństwem po pieniądze zgłosisz się właśnie do niej. Dlatego też bank jest w stanie obniżyć, a nawet zaoferować darmowy rachunek – mając nadzieję, że skorzystasz z jego pozostałych propozycji w przyszłości. Co zyskujesz na takim rozwiązaniu? Mniej formalności i szybszy proces wnioskowania o finansowanie. Twoja historia i zdolność kredytowa są dobrze znane. Jeśli terminowo regulowałeś wszystkie zobowiązania, gotówka niezwłocznie trafi na Twój ROR.

Jakie warunki musisz spełnić, by darmowe konto osobiste naprawdę było bezpłatne?

Zwykle wystarczy:

 • zadbać o miesięczne wpływy na poziomie ok. 500-1000 zł,
 • wykonać co najmniej jedną transakcję kartą lub poprzez BLIK,
 • realizować wypłaty i wpłaty w urządzeniach należących do sieci banku – bankomat konkurencji wiąże się z prowizją.

Co otrzymasz jako klient?

Dobre konta bankowe dają możliwość bezpłatnego realizowania transakcji internetowych, wykonywania przelewów zwykłych i natychmiastowych, a także korzystania z karty debetowej. Niektóre banki proponują dodatkowe korzyści w ramach współpracy.

Klienci mogą m.in.:

 • otrzymywać częściowe zwroty za rachunki opłacane z konta – ok. 1% od kwoty na fakturze,
 • zarabiać na poleceniach – udostępniając indywidualny link lub kod polecający znajomym,
 • wnioskować o lokatę na preferencyjnych warunkach – często lepszych niż proponowane klientom z zewnątrz,
 • przystąpić do programów lojalnościowych – np. Mastercard Bezcenne Chwile lub Visa Oferty,
 • otrzymać i połączyć kartę walutową z rachunkiem.

Wszystkie usługi pozwalają mnożyć oszczędności i należycie dbać o własne finanse.

Nowoczesna bankowość mobilna

Internetowe konto bankowe to niejedyna nowoczesna funkcjonalność, z jakiej możesz korzystać, mając osobisty rachunek. Dodatkowe profity daje aplikacja, do której w każdej chwili zalogujesz się przez smartfona. Ułatwia zarządzanie środkami finansowymi i umożliwia dostęp do wirtualnych narzędzi płatniczych.

Dzięki niej możesz realizować:

 • transakcje telefonem – jeśli jest wyposażony w moduł NFC,
 • płatności mobilne m.in. poprzez Apple Pay, Google Pay czy wirtualną kartę debetową,
 • przelewy na numer telefonu,
 • wypłaty z bankomatu z użyciem kodu BLIK.

Poprzez aplikację bez problemu również zawnioskujesz i skorzystasz z innych produktów bankowych. Karta kredytowa, konto walutowe, kredyt online? Kilka kliknięć i gotowe!

Bezpłatne konta bankowe – czy to najlepsza opcja?

Jak widzisz, darmowe rachunki w banku dają szereg korzyści, jednak ich wybór musi być przemyślny. Nie wszystkie bezpłatne konta bankowe są tak samo atrakcyjne. Każdy produkt może mieć swoje wady i zalety. Jako świadomy klient powinieneś postawić na taki, który proponuje najwięcej funkcjonalności – w zamian za proste do spełnienia warunki. Przed otwarciem osobistego ROR-u porównaj dostępne opcje i określ, czy jesteś w stanie sprostać przesłankom bezpłatności. Jeśli tak – załóż wygodnie konto bankowe przez internet i korzystaj z nowych możliwości!

1 thought on “Bezpłatne konta bankowe – jak działają i co oferują?

 1. Mobilna bankowość to w dzisiejszych czasach ogromne udogodnienie. Wszystko jest w telefonie. Widze ile wydałam i na co. Wiadomo, że bezpłatne prowadzenie konta ma i swoje wady i zalety, ale jak dla mnie zalet jest o wiele więcej a dużo nie trzeba aby mieć konto za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *