Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku? Zapytaj adwokata!

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku? Zapytaj adwokata!

  05 paź 2020

Dla wielu osób pogrążonych w długach upadłość konsumencka to jedyny krok do rozpoczęcia nowego życia. Jeżeli posiadamy majątek decyzja o upadłości jest trudna do podjęcia, ponieważ wiążą się ona z całkowitą jego utratą. Obecnie jednak możliwe jego ogłoszenie upadłości konsumenckiej osoby fizycznej, która nie posiada żadnego majątku. Dowiedz się ile trwa ten proceder oraz jak warto do niego podejść.

Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku?

Upadłość majątkowa osoby fizycznej bez majątku jest obecnie możliwa. Przepisy w tym aspekcie traktują jednakowo wszystkich obywateli bez względu na zasób ich majątku. Warto jednak wiedzieć, że jest to proceder, który wymaga od nas bardzo wielu działań oraz cierpliwości. Proces upadłościowy składa się bowiem z kilku etapów, z których żaden nie może być pominięty. Mowa tu o:

  • wszczęciu postępowania
  • rozprawie o upadłość konsumencką
  • ustalenie planu spłacenie wierzycieli

Warto wiedzieć, że wszystkie te etapy mogą trwać od kilku miesięcy do nawet trzech – czterech lat. Wiele w tym wypadku zależy od indywidualnych czynników. Warto wiedzieć, że po upływie trzydziestu sześciu miesięcy od ogłoszenia upadłości wszystkie zobowiązania dłużnika, których nie zdążył spłacić zostaną umorzone.

Upadłość konsumencka bez majątku w Warszawie – postaw na pomoc prawną

Upadłość konsumencka osoby fizycznej bez majątku to mozolny i długotrwały proces, w którym musimy wykazać się nie tylko cierpliwością. Przede wszystkim powinniśmy posiadać zatrudnienie i uzyskiwać stałe dochody, a przy tym wykazać się udokumentowaną chęcią współpracy z wierzycielami. Warto jednak rozważyć taką opcję, szczególnie w sytuacji, kiedy cierpimy na przewlekłą chorobę lub spotkało nas inne trwałe nieszczęście. Wówczas, jeżeli sąd przychyli się do naszych wniosków, nawet sto procent długów może zostać umorzonych.

Każda osoba fizyczna, w świetle prawa, jeżeli zaistnieją ku temu przesłanki, może ubiegać się o upadłość konsumencką. Czas trwania procesu jest zależy od wielu czynników, warto jednak mieć pomoc mecenasa, który specjalizuje się w oddłużaniu i sprawach o upadłość. Dzięki jego pomocy jesteśmy w stanie naprawdę wiele ugrać, a przy tym bez obciążeń – majątkowych i psychicznych – rozpocząć nowy etap swojego życia. Upadłość bez majątku daje nam takie właśnie możliwości.

źródło:

1 thought on “Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku? Zapytaj adwokata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *