Wyjazd do Holandii do pracy? Pamiętaj o tych dokumentach

Wyjazd do Holandii do pracy? Pamiętaj o tych dokumentach

  09 gru 2021

Posiadanie stabilnego zatrudnienia przynoszącego regularne dochody jest jednym z warunków cieszenia się płynnością finansową i możliwością życia na godnym poziomie. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć satysfakcjonującą pracę we własnym kraju, co skłania do podjęcia poszukiwań poza jego granicami. Jednym z często obieranych kierunków jest Holandia, która posiada prężnie rozwijającą się gospodarkę i atrakcyjny rynek otwarty także na osoby z Polski. O czym należy pamiętać przed wyjazdem, aby uniknąć ewentualnych problemów?

Właściwe przygotowanie się kluczem do sukcesu

Korzystając z pomocy agencji pośrednictwa pracy nie musimy przejmować się wieloma formalnościami, co stanowi spore ułatwienie. Ciąży jednak na nas konieczność skompletowania niezbędnych dokumentów, które znacząco ułatwią cały proces.

Po pierwsze, trzeba przygotować CV w języku polskim, a najlepiej także w angielskim. Zadbajmy o to, aby wyeksponować w nim wszystkie swoje atuty i cenne z punktu widzenia pracodawców doświadczenie. Jeżeli mamy dowody na potwierdzenie konkretnych umiejętności, takie jak certyfikaty, zaświadczenia o pomyślnym ukończeniu szkolenia lub prawo jazdy, wykonajmy ich skany i kserokopie i zabierzmy ze sobą. Nie zapominajmy też o prawdziwej podstawie, którą są skany ważnych dokumentów tożsamości – paszportu albo dowodu osobistego. Oczywiście przekraczając granicę musimy dysponować także ich oryginałami. Wiele ułatwia korzystanie z usług pośrednictwa pracy, w tym przypadku to agencja dba o wszystkie formalności.

Formalności, które ułatwią odnalezienie się w Holandii bez większych problemów

Ważną kwestią jest posiadanie własnego numeru rachunku bankowego. Może to być konto założone w polskim lub holenderskim banku, w zależności od preferencji i aktualnych kursów walut. To na nie będziemy otrzymywać wynagrodzenie.

Potrzebna będzie też karta płatnicza. Jeżeli wiemy już, gdzie i kiedy rozpoczynamy pracę, wyjeżdżając zabierzmy ze sobą kartkę z zapisanymi danymi w postaci: adresu zakwaterowania, nazwy agencji pośrednictwa oraz nazwę firmy, która nas zatrudniła.

Osoby, które pracowały już w Holandii, będą dysponowały numerem BSN, czyli holenderskim numerem identyfikacji podatkowej. Należy go ze sobą zabrać. Jeśli jest to nasza pierwsza podróż do tego kraju w celach zarobkowych, będziemy musieli ubiegać się o jego nadanie. Miejmy na uwadze także to, by zatroszczyć się o ubezpieczenie zdrowotne. Najczęściej można tu liczyć na pomoc agencji pośrednictwa pracy, która zajmie się dopełnieniem wszelkich formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *