Rozwój firmy

Rozwój firmy

  09 lip 2018

Pod tym hasłem szukamy raczej sposobu na podniesienie rentowności naszych usług. Oczywiście sposobów na to jest dużo jednak każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Dofinansowanie

Sposobów na dofinansowanie działalności jest kilka. Najważniejszy z nich to po pierwsze jego wysokość oraz obwarowania, które potrafią być bardzo restrykcyjne. Przy czym warunki to te jakie my sobie uwzględniamy względem naszej działalności.

Projekty unijne

Jest jeszcze czas kiedy możemy skorzystać z pieniędzy na projekty dofinansowujące na działalność już prowadzoną. Często są to dość duże kwoty, jednak musimy się liczyć z wieloma obwarowaniami oraz kontrolami.

Kredyty

W tym wypadku mamy dużo możliwości jednak musimy się liczyć również z tym, że nawet w razie niepowodzenia i gdy biznes pójdzie w rozsypkę to i tak trzeba będzie spłacać raty do banku.

Inne sposoby podniesienia rentowności firmy

Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z takich grantów zawsze możemy próbować sił gdzie indziej. Najlepiej jest sprawdzić gdzie osiągniemy największe zyski w przypadku wydania jak najmniejszych kwot. Często pomaga w tym marketing, który dobrze zorganizowany potrafi naprawdę nieźle pomóc.

Siła w pomyśle

Często nawet zmiana niewielkiego detalu powoduje duży skok do przodu. Można zrobić całkowity rebranding, ale też częściowy, jednak klient musi o tym wiedzieć. I tak naprawdę to sprzedajemy rebranding, a nie nowy produkt.

Przebranżowienie

Jest takie fajne powiedzenie wśród przedsiębiorców. Jak się za jakiś biznes zaczynają brać i taksówkarz i piekarz to należy z niego uciekać. Coś prawdopodobnie w tym jest, bo to znaczy o zwiększaniu się konkurencji i zamykaniu większych możliwości zarobkowych.

Sposobów na rozwój firmy jest masa, jednak wybranie tego najbardziej dopasowanego do profilu naszej działalności może nam dać szansę na rozwój. Oczywiście wcześniej należy zbadać rynek jego zapotrzebowanie oraz chłonność. A także nie zapominać o konkurencji.

1 thought on “Rozwój firmy

  1. Zawsze trzeba zacząć od dobrego planu. Często jest też tak, że plan nawet najlepszy swoją drogą, a rzeczywistość swoją, dlatego też trzeba być elastycznym. Ale zawsze warto iść o przodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *