Proste wyjaśnienie, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej

Proste wyjaśnienie, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej

  01 sie 2022

Myślałeś kiedyś o dzierżawieniu samochodu zamiast jego kupowania? Czy wiesz, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej? Ta nowa forma finansowania od niedawna jest dostępna w Polsce. W dużym skrócie można powiedzieć, że wynajem prywatny to nowy na naszym rynku zestaw możliwości, który uwalnia Cię od ciężaru posiadania samochodu. Zawierasz umowę, według której płacisz ustaloną z góry miesięczną opłatę za wynajem za użytkowanie nowego pojazdu na podstawie przewidywanego przebiegu i czasu trwania umowy. Wynajem prywatny daje Ci możliwość prowadzenia idealnego samochodu – takiego, który odpowiada Twojej sytuacji. Niezależnie od tego, czy szukasz przestronnego SUVa, czy kompaktowego samochodu miejskiego, czy chcesz jeździć na wycieczki, czy po prostu załatwiać sprawy, zawsze mamy samochód, który spełni Twoje potrzeby w zakresie mobilności.

Informacje wskazujące, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej

Poniżej znajdziesz kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, kiedy analizujesz, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej i czy taka opcja jest dla Ciebie interesująca. Prześledź wszystko krok po kroku, bo może okazać się, że coś, co opłaca się Twoim znajomym, zupełnie nie jest korzystne dla Ciebie.

  • Koszt zakupu

Podczas gdy konsument kupuje jeden samochód, firmy leasingowe kupują setki na raz. Daje to ogromne korzyści skali — poza zasięgiem prywatnych nabywców, bez względu na to, jak dobre są Twoje umiejętności negocjacyjne.

  • Ubezpieczenie

Gdy firma leasingowa wykupuje ubezpieczenie samochodu, robi to na setki samochodów jednocześnie, a więc przy znacznie niższej składce ubezpieczeniowej. Większość leasingodawców posiada nawet własny oddział ubezpieczeniowy w ramach firmy. Te oszczędności są następnie przekazywane kierowcom.

  • Konserwacja

Firmy leasingowe posiadają ogólnokrajowe sieci dostawców usług serwisowych i naprawczych. Ze względu na dużą liczbę samochodów, mogą oni negocjować stawki i zawierać umowy z tymi dostawcami, aby zapewnić kierowcom dostęp do najlepszych usług i napraw 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu po wyższych stawkach.

  • Naprawy

Kiedy posiadasz samochód, płacisz za naprawy i przeglądy na bieżąco. Często te koszty są wyższe, niż się spodziewałeś. Firmy leasingowe wykorzystują swoje doświadczenie na rynku leasingowym, aby dokładnie oszacować szanse napraw i konserwacji, a następnie wynegocjować od nich niższe stawki naprawcze.Wartość odsprzedaży

Gdy umowa leasingu dobiega końca, samochód musi zostać sprzedany. To kolejny obszar, w którym firma leasingowa jest w znacznie lepszej sytuacji niż prywatny właściciel samochodu. Leasingodawca odsprzedaje hurtowo samochody w leasingu. Jest to znacznie bardziej wydajny system niż sprzedaż starego samochodu przez Internet lub za pośrednictwem salonu samochodowego.

Analizując, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej, porównaj wady i zalety

Kluczową zaletę wynajmu prywatnego można podsumować jako bezpieczeństwo i spokój. To najważniejsza zaleta dla osoby, która analizuje, na czym polega leasing samochodu dla osoby prywatnej. Dzięki stałej miesięcznej kwocie wiesz dokładnie, na czym stoisz. Jeśli szukasz możliwości jeżdżenia nowym samochodem, nadszedł czas, aby poważnie zastanowić się nad prywatnym leasingiem. Ta forma finansowania oferuje wszystkie korzyści płynące z posiadania samochodu bez konieczności sięgania po swoje oszczędności lub uzyskiwania pożyczki. Płacisz miesięczną opłatę, która obejmuje wszystkie koszty (ubezpieczenie, utrzymanie itp.) z wyjątkiem paliwa.

Cechy leasingu samochodu dla osoby prywatnej

  • Finansowanie

Płacisz stałą opłatę miesięczną, która pokrywa większość tych kosztów. Firma leasingująca zajmuje się wszystkim, z wyjątkiem paliwa i ewentualnych odpisów ubezpieczeniowych w razie wypadku.

  • Konserwacja i naprawy

Jest to pokrywane w miesięcznej opłacie, a leasingodawca zajmuje się wszystkim, co ma związek z konserwacją i naprawami, w tym zarządzaniem wypadkami i ubezpieczeniem.

  • Przebieg

Na początku umowy decydujesz, ile chcesz przejechać każdego roku. Jeśli przekroczysz limit kilometrów, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty, ponieważ im więcej jeździsz, tym mniej samochód jest wart po zwróceniu kluczyków.

  • Zaangażowanie

Korzystając z leasingu, zobowiązujesz się do czasu trwania leasingu, miesięcznych kosztów i limitu kilometrów na początku umowy leasingowej. Potrzebujesz wcześniej zakończyć umowę? Możesz, ale będzie opłata za wcześniejsze wypowiedzenie. Opłata ta ma zrekompensować ryzyko i koszty obliczone wcześniej w Twojej stawce najmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *