Jak osiągnąć wolność finansową

Jak osiągnąć wolność finansową

  25 cze 2018

Wolność finansowa to taki magiczny stan, w przeciwieństwie do kredytu, w którym posiadamy odpowiednie zabezpieczenie finansowe. Jest kilka sposobów aby go osiągnąć.

Po pierwsze inwestycje

Inwestycja niekoniecznie musi mieć duży wkład własny. Poza tym kapitałem może być tu też czas nasz. Także powiększanie wiedzy to też jest swego rodzaju inwestowanie.

Okazja

Największym błędem jest nie reagowanie na okazje. Jest to jeden z głównych błędów jaki popełniamy. Poza tym nie warto się pchać tam gdzie musimy wywalić duży kapitał, a zysk jest niepewny.

Dochód pasywny

Najlepiej inwestować w dochód pasywny. Jest to prosty i skuteczny sposób na comiesięczny przypływ gotówki przy minimum wysiłku.

Co można zamienić w aktywa

Praktycznie wszystko może stać się aktywem. Większość pewnie pomyśli najpierw o lokatach. Jednak oprocentowanie jest tak niskie, że kokosów nie zbierzemy. Lepiej pochylić się nad:

  • inwestycjami grupowymi;
  • nieruchomościami;
  • prawa autorskie;
  • subskrypcje;
  • pomysły.

Co z kredytem?

Biorąc kredyt na mieszkanie na 30 lat zostajemy tak faktycznie przywiązani do pracy na etacie, bo boimy się ryzyka z startem z firmą. Jest jednak opcja, w której kredyt opłaca się brać.

Kredyt pod inwestycję

Kiedy mamy możliwość wzięcia pożyczki oraz pomysł jak ją zainwestować tak, aby jeszcze na tym zarobić, to nie wahajmy się. Jednak nigdy nie bierzmy więcej niż jesteśmy w stanie realnie spłacić w 10 lat. Poza tym rata powinna być maksymalnie wysokości 30 % dochodów.

Przekuć pasję w pieniądz

Nie da się tego lepiej ująć. Pasja to jest coś co nas fascynuje i poza tym pozwala na zarobienie pieniędzy przy realizowaniu i dokumentowaniu tego co lubimy robić, a następnie sprzedaży. Jest to jeden ze sposobów realizacji celu jakim jest wolność finansowa.

Siedząc z założonymi rękami nie osiągniemy wolności finansowej. Jednak każda inwestycja wymaga podejścia z odpowiednim planem oraz dozą ostrożności, aby nie stracić w razie czego na niej zbyt wiele. Najpierw warto wykorzystać to co mamy, potem patrzeć gdzie „trawa jest bardziej zielona”.

1 thought on “Jak osiągnąć wolność finansową

  1. Najgorsze jak nic się nie chce człowiekowi robić. Wtedy nawet jak zaczyna się coś to i tak nie wychodzi. No i wytrwałość. Wydaje mi się, że dążenie do tego co się pragnie i faktyczne działanie pozwala na osiągniecie tego. Niekoniecznie za pomocą kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *