Jak mądrze wybrać pożyczkę pozabankową?

Jak mądrze wybrać pożyczkę pozabankową?

  25 cze 2020

Rynek kredytów pozabankowych cechuje się ogromną konkurencją i niezwykłą ilością związanych z tym promocji i różnego rodzaju rabatów dla klientów, którzy chcieliby zaciągnąć taką pożyczkę.

Wraz z rozwojem społecznego dobrobytu rośnie również apetyt konsumentów. Powoduje to, że rośnie również podaż kredytów na rynku pozabankowym, ponieważ te z sektora bankowe są często zbyt skostniałe i obarczone ogromnymi formalnościami. Nie oznacza to jednak tego, że pożyczka pozabankowa nie jest obarczona żadnym ryzykiem. Jest i to w o wiele większym stopniu niż pożyczka w tradycyjnym banku. Powoduje to konieczność dokonania mądrej decyzji. Jak to zrobić?

Czym charakteryzują się pożyczki pozabankowe?

Pożyczka w parabanku różni się pod wieloma względami od tradycyjne pożyczki wziętej w zwykłym banku. Posiada jednak jedną i tę samą cechę, co każda inna pożyczka Chodzi mianowicie o to, że trzeba ją spłacić.
Tak samo, jak w przypadku tradycyjnej pożyczki, tak i również pożyczka chwilówka składa się z tych samych trzech elementów składowych. Chodzi mianowicie o kapitał podstawowy, czyli kwotę, którą się pożycza, odsetki, które naliczane są według określonego wcześniej procentu, a także koszt pożyczki, czyli inaczej mówiąc prowizja.

Wielu początkujących pożyczkobiorców ma jednak trudności w określeniu tego, jakie konkretnie poniosą koszty związane z zaciągnięciem takiej pożyczki. Pomaga w tym wskaźnik RRSO, który określa realny koszt danej pożyczki. Rzecz jasna im wskaźnik ten jest niższy, tym lepiej dla pożyczkobiorcy, ponieważ koszt kredytu będzie niższy.

Czym kierować się wybierając pożyczki pozabankowe?

Rynek kredytów pozabankowych cechuje się ogromną konkurencją i niezwykłą ilością związanych z tym promocji i różnego rodzaju rabatów dla klientów, którzy chcieliby zaciągnąć taką pożyczkę. Powoduje to, że klient, zamiast myśleć na chłodno, co mu się opłaca w danej ofercie, a co jest zbyt dużym kosztem, kieruje się emocjami, często podpisuje pożyczki nie tylko nie ekonomiczne, co wręcz często po prostu zakuwające o oszustwo. Jak mądrze podejść do tego tematu i nie tylko nie dać się oszukać co jeszcze w dodatku skorzystać na możliwości wzięcia takiej pozabankowej pożyczki?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas oceniania każdej pożyczki pozabankowej, lecz również i tej z sektora bankowego jest określający ją wskaźnik RRSO. Dzięki niemu możliwe jest określenie tego, jaki koszt finalnie poniesie się za taką pożyczkę. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na to, na jaki okres zaciągana będzie dana pożyczka. W końcu to od czasu spłaty kredytu zależy to, w jakiej wysokości będzie się spłacało miesięczną ratę.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, podpisując taką umowę? Warto uważnie przejrzeć ją w całości i poszukać zapisów dotyczących kar umownych związanych np. z niezapłacenia na czas raty. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w przypadku takich kredytów, kary te potrafią być niezwykle wysokie. Na koniec warto również zastanowić się nad sprawdzeniem danego kredytu w internetowej porównywarce, ponieważ może się okazać, że na rynku da się znaleźć o wiele lepszą i bardziej atrakcyjną ofertę.

1 thought on “Jak mądrze wybrać pożyczkę pozabankową?

  1. Niestety, ale mnóstwo jest firm, które udzielają pożyczek pozabankowych i potem ich klienci mają ogromne problemy. Decydując się na taką pożyczkę moim zdaniem trzeba się kilka razy dobrze zastanowić i znaleźć firmę, która nie będzie żerowałać na klientach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *