Czym się kierować przy wyborze adwokata?

Czym się kierować przy wyborze adwokata?

  17 wrz 2021

Wybór adwokata nie powinien być przypadkowy, lecz poprzedzony dokładną analizą jego dotychczasowych działań. W większości miast istnieje kilka lub kilkanaście kancelarii adwokackich, dlatego zanim powierzymy swoje sprawy jednej z nich, warto zasięgnąć opinii, żeby podjęta decyzja była najlepsza z możliwych.

Specjalizacja z danego zakresu prawa

Udając się do adwokata, mamy konkretny problem, w zakresie którego chcielibyśmy uzyskać pomoc. Rolą adwokata jest bowiem sporządzanie różnych pism oraz reprezentowanie klienta przed sądem czy innymi instytucjami. Jednak warto mieć świadomość tego, że adwokaci nie są biegli we wszystkich dziedzinach prawa. Zazwyczaj specjalizują się oni w określonej gałęzi prawa, np. prawie rodzinnym, cywilnym, gospodarczym, karnym, finansowym, prawie pracy etc. Jeżeli rozmawiamy z prawnikiem, który twierdzi, że może poprowadzić każdą sprawę, to powinna nam się zapalić tzw. czerwona lampka, bo w renomowanych kancelariach zatrudniani są specjaliści z różnego zakresu. W kancelarii TGC Corporate Lawyers swoje usługi świadczą adwokaci z zakresu m.in.  prawa pracy, prawa podatkowego, gospodarczego oraz prawa pracy. Wybierając prawnika, który jest biegły w danym zakresie, mamy o wiele większe szanse na odniesienie sukcesu i wygranie sprawy. Jeśli potrzebujesz wsparcie podczas sporządzanie np. regulaminy pracy, warto skorzystać z pomocy odpowiedniego adwokata. Prawo pracy należy bowiem do jednej z częściej zmieniających się gałęzi prawa.

Renoma kancelarii prawnej

Szukając prawnika, czasem przede wszystkim kierujemy się ceną, decydując się na współpracę z tym, który zaproponuje najniższą stawkę. W praktyce takie kryterium wyboru nie jest właściwe, ponieważ za niską ceną usługi może kryć się małe doświadczenie czy też dużo niepowodzeń, które skutkują małym zainteresowaniem potencjalnych klientów. Dlatego też poszukując adwokata warto zasięgnąć opinii znajomych, a także przeczytać informacje o danych kancelariach w internecie. Przewaga pozytywnych komentarzy oznacza, że można jej zaufać i powierzyć swoje sprawy. 

Dobra opinia, dużo sukcesów na koncie i specjalizowanie się w dziedzinie, w której potrzebujemy wsparcia, to kluczowe kwestie, na podstawie których powinniśmy wybierać adwokata. Spełnienie tych wszystkich punktów daje duże szanse na powodzenie i szczęśliwy finał sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *