Co zrobić z samochodem po wypadku?

Co zrobić z samochodem po wypadku?

  18 sty 2022

Wypadki i kolizje drogowe mogą przydarzyć się każdemu. Czasami mamy do czynienia z niegroźną stłuczką, która kończy się ledwie widocznym otarciem, a niekiedy auto wymaga lawety, aby dotrzeć do warsztatu. Co zrobić z samochodem po wypadku?

Ocena szkód

Jeżeli mamy do czynienia z niewielkimi otarciami lub wgnieceniami, które nie utrudniają prowadzenia pojazdu i nie stwarzają zagrożenia dla innych uczestników ruchu, możemy samodzielnie opuścić miejsce zdarzenia – naturalnie po załatwieniu niezbędnych formalności. Jeżeli auto posiada zbite szyby, przestawione lampy lub uszkodzenia utrudniają jazdę, musimy skorzystać z usług lawety lub holowania.

Rozmiar uszkodzeń to również ważny czynnik podczas podejmowania decyzji o losie samochodu. Dobry warsztat poradzi sobie z każdym wyzwaniem, ale im większy zakres prac, tym wyższy rachunek. Powypadkowe auto zwykle potrzebuje poważnych napraw związanych z blacharką, lakierowaniem, naprawą instalacji elektrycznej, wymiany karoserii lub układu napędowego. Zakres i złożoność prac zależy od rodzaju wypadku, co rodzi także pytanie o to, czy samochód warto naprawiać?

Naprawić, sprzedać czy zezłomować?

Samochód samochodowi nierówny, podobnie jak spowodowane przez wypadek szkody. Jeżeli mamy do dyspozycji OC lub AC, ubezpieczenie może wspomóc nasz budżet i pozwoli na odesłanie auta do zaufanego warsztatu. Wartość samochodu to kolejna ważna kwestia. W przypadku starszych pojazdów koszt naprawy może przewyższać cenę zakupu porównywalnego auta, przez co remont auta staje się mało atrakcyjnym wyjściem. Samochody powypadkowe osiągają znaczne niższe ceny w porównaniu do takich samych modeli, które nie doświadczyły kolizji na drodze, co znacząco obniża potencjalne zyski z odsprzedaży naprawianego auta. Zważywszy na ogromną różnorodność używanych samochodów na rynku, znalezienie klienta na powypadkowy pojazd może sprawiać spore trudności.

Alternatywą dla naprawy samochodu jest skorzystanie z oferty skupu samochodów. Firmy takie jak https://autozmieniarka.pl/ oferują profesjonalną wycenę oraz zakup nawet mocno uszkodzonego auta w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Kompleksowe usługi – obejmujące oględziny, spisanie umowy oraz odbiór pojazdu – sprawiają, że współpraca między klientem a firmą przebiega szybko i sprawnie. Takie rozwiązanie zdejmuje z nas konieczność przeprowadzania kosztownych napraw, a także zapewnia dodatkowy zastrzyk gotówki, który przyda się podczas poszukiwania nowego auta. Oddanie samochodu do skupu jest całkowicie legalne, a możliwość sprzedaży nawet mocno uszkodzonego lub zniszczonego pojazdu sprawia, że to wyjątkowo korzystna alternatywa.

Złomowanie to ostateczne rozwiązanie w przypadku samochodu. Jest to szybka metoda, która pozwala nam dokonać kasacji auta, które nie nadaje się do naprawy lub skupu. Niektóre złomowiska oferują wynagrodzenie za dostarczenie wraku, co stanowi alternatywę od trzymania zniszczonego samochodu w garażu lub na podjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *