Co to jest Revolut

Co to jest Revolut

  08 cze 2018

Innowacyjne systemy płatności powstały z myślą o szybkim transferze pieniędzy. W założeniu mają być łatwe w obsłudze, szybkie i niezawodne, a także powszechne.

Czym jest Revolut?

Revolut różni się od innych tego typu usług nie tylko tym, że jest to projekt prywatny, ale też kompleksowym zestawem usług, jakie nam udostępnia.

Karta

Karta Revlout pozwala nam na dokonywanie płatności. Bezpłatne wybieranie do 200 euro miesięcznie z bankomatów na całym świecie. Z czego użytkownicy z kontem Premium mają zwiększoną tą kwotę dwukrotnie.

Aplikacja

Mamy także aplikacją z której zarządzamy swoim kontem. Możemy je łatwo i szybko doładować przy pomocy zwykłej karty kredytowej, bezpłatnie. Poza tym mamy jeszcze możliwość zamiany kwoty na różne waluty. Również bez prowizji po bieżącym kursie.

Dodatkowe usługi Revoluta

Poza natychmiastowym transferem pieniędzy na drugi koniec świata oraz przewalutowaniem Revolut posiada również inne usługi.

Ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowo płatną opcją jaką udostępnia nam Revolut są ubezpieczenia zdrowotne i telefonu. Aplikacja w telefonie wykrywa naszą lokalizację i pobiera dziennie kwotę z naszego konta. Poza tym mamy możliwość ubezpieczenia telefonu. Przydatna opcja jeśli często, ale na krótko wyjeżdżamy poza granice kraju.

Konto Premium

Również jest możliwość wykupienia za około 30 zł/mc usługi Premium. Mamy wtedy do dyspozycji zawarte w opłacie ubezpieczenie zdrowotne, możemy z bankomatów na całym świecie wypłacać do 400 euro miesięcznie bez prowizji. Poza tym jest przewidziane rozszerzenie usług o bezpłatny dostęp do saloników na lotniskach czy dedykowanych promocji.

Taki sposób podejścia odsyła daleko w cień inne systemy płatności elektronicznej. Co nie znaczy, że nie posiada wad. Revolut nie jest bankiem dlatego nie jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Dlatego bezpieczniej jest trzymać na jego koncie kilkaset złotych i w razie konieczności na bieżąco uzupełniać kwotę.

1 thought on “Co to jest Revolut

  1. O pierwsze raz czytam o czymś takim! Czyli jednak można nie pobierać prowizji za przelew na Aliexpress 🙂 Warto wiedzieć, że coś takiego istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *