Co to jest dochód pasywny

Co to jest dochód pasywny

  28 maj 2018

Będąc w fazie szukania sposobów na zwiększenie budżetu prędzej czy później obija nam się o uszy termin „dochód pasywny”. Ci co z niego korzystają, zachwalają sobie korzyści jakie można osiągnąć przy jego pomocy.

Dochód pasywny

To nic innego jak stały dochód bez wykonywania codziennej pracy. Zazwyczaj na początku trzeba nad tym siąść i trochę czasu poświęcić na jego dopracowanie, ale potem już tylko sprawdzamy jego stan oraz jakość działania.

Jak go osiągnąć

Osiągnąć taki dochód można w dwojaki sposób, odziedziczyć albo samemu zacząć go budować. Należy albo wytworzyć albo kupić aktywa, które będą przynosiły nam konkretne zyski. To nie jest też tak, że raz zrobimy i samo się kręci, trzeba jednak poświęcić temu czas, ale o wiele mniej.

Sposoby na dochód pasywny

Po pierwsze wiedza. Im więcej wiemy na temat finansów tym lepiej. Po drugie zacięcie. Nic się nie zrobi samo, trzeba tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć. Jednak zacząć należy od planu. Czyli od tego co mamy już, potrafimy, wiemy, a następnie przekuć to w aktywa.

Pomysły na dochód

Po pierwsze, należy zaznaczyć, że nie dostaniemy od razu po miesiącu wypłaty. Nieraz pracować trzeba nawet rok, aby osiągnąć w miarę zadowalający efekt. Warto zwrócić uwagę na możliwości jakie daje nam obecna gospodarka.

Nieruchomości

To jedna z najlepszych inwestycji. Oczywiście wymaga wkładu własnego, ale jak mamy rodzeństwo to zawsze można zacząć razem. Poza tym nie musi to być od razu mieszkanie. Nieruchomości to też place, garaże, miejsca parkingowe.

Wynajem

Wszystkiego praktycznie, co tylko da się wynająć. Od garażu po komputery czy billboardy. Ogólnie to na co jest zapotrzebowanie na rynku nadaje się do wynajęcia. Kwestia znalezienia dostawcy i klienta, który dobrze zapłaci.

Internet

W sieci jest masa możliwości. Nie bierzemy pod uwagę ogłoszeń o super pomyśle na biznes. Raczej sami tworzymy dobre treści, które można sprzedać. Mogą to być subskrypcje, na blogach poprzez reklamy, linki afiliacyjne. Dobrej jakości blogi są rozchwytywane przez firmy.

Pomysł

Najbardziej liczy się pomysł. Patrzysz na znajomego i widzisz, że ma potencjał. Chociażby pustostan, zaczynacie jego remont, potem szukanie najemcy i dostajesz procent od kwoty.

To nie są wszystkie sposoby na zarabianie pasywne. Zawsze można znaleźć coś w swoim otoczeniu co można kupić taniej, a kawałek dalej sprzedać drożej. Największą przeszkodą jest nasze lenistwo. Wiem ciężko się przyznać. Poza tym nauka nowych możliwości to też inwestycja.

1 thought on “Co to jest dochód pasywny

  1. Ale jak się nic nie ma to ciężko cokolwiek sprzedawać, czy inwestować. Chociaż to pewnie jakbym wiedziała o tym wcześniej to bym coś próbowała, ale teraz wydaje mi się, że jest za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *